14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сметки за струја
Бизнис

Бислимовски: Сметките за струја ќе претрпат незначителни промени со новиот закон

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач „ЕВН ХОМЕ“ незначително ќе се намалат,...