10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сланина
ТЕМАЗДРАВЈЕ

Русите ги отфрлаат митовите: Сланината сепак неопходна во исхраната

M T
Поддржувачите на здрава исхрана често ги исклучуваат мастите од нивните оброци, особено оние од животинско потекло. Дали е ова точно, ако се знае дека мастите...
КУЈНА

БРЗ РУЧЕК: Спанаќ со сланина

CENTAR MKD
Децата ќе уживаат во крцкавата и вкусна сланина и, воедно, во вкусот на здравиот спанаќ. Состојки: 1 пакување замрзнат спанаќ 1 шолја сечкана сланина 1...