6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » самсунг
Свет

Помилуван директорот на „Самсунг“, кој беше во затвор поради поткуп

M T
Јужнокорејскиот претседател Џун Сук-Јол го помилува потпретседателот на „Самсунг Електроникс“ Ли Џае Јонг. „Ова е со цел да се помогне во надминување на националната економска...
Бизнис

„Самсунг“ во Тексас ќе гради фабрика за чипови од 17 милијарди долари

M T
Компанијата „Самсунг“ планира во текот на наредните три години да изгради фабрика за полуспроводници вредна 17 милијарди долари во близина на Остин, Тексас, како дел...