14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сае тигар
МакедонијаТОП ВЕСТИ

После 41 година САЕ Тигар доби вагони за обука за решавање кризна ситуација

M T
Денеска, (29.07.2022) во касарната „Илинден” министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, и заменик-директорот на БЈБ,...