29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рестрикции
Македонија Бизнис

Бислимоски: Рестрикции нема да има, но неопходно е рационално трошење на струјата

M T
Рестрикции нема, снабдувањето со електрична енергија е стабилно и состојбата во енергетскиот сектор е под контрола – ова е заклучокот од одржаниот координативен состанок на...
Коронавирус Свет

Германскиот министер за здравство: Нема рестрикции за вакцинираните и прележаните

M T
Германскиот министер за здравство Јенс Шпан вети дека нема да има нови рестрикции за вакцинираните граѓани во таа земја. „За вакцинираните и излекуваните, сигурно нема...
Коронавирус Македонија

Комисијата засега нема да воведе нови рестрикции

M T
Комисијата за заразни болести, на денешниот состанок ја разгледуваше епидемилошката состојба во државата. Лесно зголемување на позитивни од тестирани за Ковид 19 има во Скопје...
Коронавирус Centar Македонија

Филипче: Утре Комисијата за заразни болести ќе дискутира дали се потребни дополнителни рестрикции

CENTAR MKD
Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во Дневникот на телевизија Сител истакна дека сите земји во Европа, па и ние го...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Почнаа сериозни рестрикции низ ЕУ: Друга земја воведува рестриктивни мерки; „Се враќаме на препораките од пролетта“

CENTAR MKD
Полска денеска објави нови ограничувачки мерки за спречување на ширењето на пандемијата на коронавирусите. Мерките вклучуваат ограничување на работата на баровите и рестораните, спортски настани...
Коронавирус Centar Македонија

Филипче: Наша цел е да се избегнат рестрикции – во тек се анализи за евентуално воведување нови мерки

CENTAR MKD
На денешната прес-конференција, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче потенцираше дека во тек се анализи за воведување евентуално на нови мерки, за спречување на...
Коронавирус Свет

Нови рестрикции за Британците што ќе важат најмалку шест месеци

CENTAR MKD
Британскиот премиер Борис Џонсон денес објави нов пакет построги мерки со цел да се запре ширењето на вирусот Ковид-19, нагласувајќи дека владата ќе ја прошири...