26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » развој на науката
Македонија

Царовска: поставивме добар правец за развој на науката, исплаќаме нови 224 милиони денари за модернизација на лабораториите на високообразовните и научни установи

M T
Науката, истражувањата и иновациите се актуелна тема во нашата земја, за која се зборува како никогаш досега. Владата покрена силна иницијатива и подготви поширок план...