15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : разговор

Свет

Борисов повикан на разговор во полицијата: „Се надевам дека ќе излезам жив“

M T
Поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор во Генералниот директорат на полицијата, соопшти тој на брифинг во седиштето на партијата. „Сега ја...
Свет

Прв разговор меѓу Путин и новиот израелски премиер: Договор за спротивставување на ревизијата на историјата

M T
Рускиот претседател Владимир Путин и новиот премиер на Израел Нафтали Бенет разговараа денеска за прв пат. Во телефонскиот разговор, лидерите се согласија да се состанат...