26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » разбојништва
Македонија

Приведен разбојник, расчистени две разбојништва во Скопје

M T
Денеска (29.10.2021) во 06.00 часот во с.Сингелиќ, скопско, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Д.Х.(21) од Скопје, поради сомнение дека...