23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пржена храна
ТЕМАЗДРАВЈЕ

ПРЖЕНАТА ХРАНА МОЖЕ ДА ВИ НАШТЕТИ Не сте ни свесни колку му штетите на вашето здравје, еден орган е особено загрозен

M T
Според истражувањата, доколку редовно јадете пржена храна, треба да бидете сериозно загрижени. Новата студија во која истражувачите користеле податоци од прашалник на 106.966 жени на...