Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » препораки
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Препораки поради високите температури: од 10 до 14 часот што помалку излегувајте на сонце

M T
Поради високите температури кои деновиве ја зафатија територијата на државата, Министерството за здравство апелира граѓаните да ги почитуваат општите препораки за заштита на здравјето, а...
КоронавирусЗдравје

Мерки и препораки за заштита и превенција од коронавирус КОВИД-19

CENTAR MKD
Што е КОВИД-19? КОВИД-19 е нов вирус од фамилијата Коронавирус, првично откриен во Кина во декември 2019 година. Вирусот е причинител на акутно вирусно респираторно...