20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » прекумерно потење
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Како да го намалите прекумерното потење?

M T
Луѓето склони кон прекумерно потење, кои немаат специфична здравствена причина, им е исклучително тешко да толерираат високи летни температури, а експертите имаат неколку совети кои...