6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : последици

Коронавирус Здравје

Студија: Пушачите во поголем ризик од тешки последици од коронавирусот

M T
Веројатноста дека пушачите ќе завршат во болница поради последици од Ковид-19 е 80 проценти поголема отколку кај непушачите, а веројатноста дека ќе починат од последиците...
Мозаик Здравје Во тренд...

Не земајте грејпфрут со овие лекови: Последиците можат да бидат фатални

M T
Луѓето кои јадат повеќе витамин К1 и К2 имаат помал ризик од атеросклероза, утврдија научниците од Универзитетот во Западна Австралија во Перт. Имено, зголеменото внесување...
Свет

Москва со порака: Ќе има страшни последици ако некој изврши провокации како случајот со британскиот разурнувач

M T
Руската Црноморска флота, заедно со Граничната служба на ФСБ, испукаа предупредувачки истрели за да го спречат британскиот разурнувач да ја наруши руската државна граница, јавија...