Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » помош за пензионер

Tag : помош за пензионер

Centar Бизнис

Над 180.000 пензионери ќе добијат платежни картички со по 6.000 денари

CENTAR MKD
Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6...