19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » победник
МакедонијаВо тренд...

Заев на Сител: СДСМ е победник на изборите, заради понудата, програмите и поддршката од граѓаните, очекувам победа во прв круг во 30 општини

M T
Верувам во победа на локалните избори прво заради тоа што ги имаме најдобрите кандидати, второ заради најшироката коалиција, трето заради тоа што ги имаме најдобрите...
Свет

„Има таков народ“ на Слави Трифонов е победник на изборите во Бугарија

M T
Според конечните резултати по изборите во Бугарија, партијата „Има таков народ“ на Слави Трифонов е победник со 24,08 од гласовите. Зад него е ГЕРБ на...
Македонија

Проектот “m.Health” е победник на Хакатонот “Е-Здравство” на ФИТР и РОШ Македонија

M T
Проектот “m.Health” понуди најиновативно и најкреативно решение за подобро управување со здравствениот систем, во рамките на првиот хакатон “Е-Здравство”, кој се одржа изминатиот викенд, во...