Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пакистанци
Македонија

Приведени двајца Пакистанци кои организирале илегално преминување на македонско-грчката граница

M T
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР поднесе кривична пријава против М.А.(27) и А.Х.(20), двајцата од Пакистан, поради сомнение за сторено кривично...