28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пакистан
Свет

Лавината на границата меѓу Авганистан и Пакистан усмрти 19 лица

M T
Најмалку 19 лица загинаа во лавина на планинскиот премин меѓу Авганистан и Пакистан, изјави талибански претставник. Неколку групи луѓе се обидувале да ја преминат границата...
Свет

Силен земјотрес го погоди Пакистан, има загинати и повредени

M T
Најмалку 20 лица загинаа, а околу 150 се повредени во земјотресот што утрово ја погоди пакистанската провинција Белучистан, пренесуваат тамошните медиуми. Пакистанските власти соопштија дека...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Во оваа држава има милион вакцинирани дневно: Како? „Ако немате потврда – ќе ви ги блокираме мобилните телефони“

M T
Пакистан во вторникот вакцинираше милион луѓе против коронавирус, што претставува чекор напред во кампањата за вакцинација. Ова се случи само неколку недели пред крајниот рок...
Свет

Пакистан: Смртна казна за подметнување пожар во кој загинаа 280 лица

CENTAR MKD
Најсмртоносниот индустриски пожар во историјата на Пакистан, во кој загинаа повеќе од 280 работници во текстилна фабрика во септември 2012 година, не беше несреќен случај,...