33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » откритие
Centar Мозаик

Големо откритие во водата под Антарктикот: Ниту научниците не очекуваа да го пронајдат

M T
Научниците од Нов Зеланд открија живот во слатката вода длабоко под Антарктикот. Екосистемот е пронајден на стотици километри од устата на океанот и на околу...
Centar Мозаик

Научниците изненадени од случајното откритие: Што се случува во мозокот на човек кој умира

M T
Новите податоци до кои дошле научниците сосема случајно сугерираат дека животот всушност би можел да „прелета“ пред нашите очи додека умираме. Тим од научници тргна...