Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » обвинет
Македонија

Гостиварец обвинет за напад врз полициски службеници

M T
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 49-годишен гостиварец, осомничен за кривично дело – Напад врз службено лице при вршење работи...