Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нов зеланд
Коронавирус Свет

Делта-сојот менува се од корен, се шири брзо а мерките се несоодветни, реагираат властите од Нов Зеланд

M T
Министерот на Нов Зеланд задолжен за одговор на „Ковид-19“ Крис Хипкинс рече дека делта вирусот на коронавирус менува се од корен и ги прави постојните...
Коронавирус Свет Во тренд...

Нов Зеланд во строг карантин поради еден случај на Ковид-19

M T
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, ја стави целата земја под строг карантин, откако беше пријавен нов случај на коронавирус во Оукленд, најголемиот град во...
Коронавирус Свет

Во Нов Зеланд има само еден активен случај на коронавирус

CENTAR MKD
Седум дена по ред во Нов Зеланд не е потврден ниту еден нов случај на коронаворус. Здравствените власти соопштија дека во моментов има само еден...