22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » неисправни возила
Македонија

133 санкционирани возачи во Скопје, 20 неисправни возила во јавен превоз

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

63 санкции за неисправни возила што вршат јавен превоз

M T
На 01.12.2021 од 8 до 11 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола за техничката исправност на возила што вршат jавен превоз на патници,...
Македонија

22 санкции за неисправни возила за јавен превоз на територија на СВР Тетово

M T
На 04.11.2021 на тетовско-гостиварското подрачје спроведена е акциска контрола за техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници. При контролата, откриени и санционирани...