23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » неексплодирана граната
МАКЕДОНИЈА

Во двор од куќа во Битола пронајдена неексплодирана граната

M T
Неексплодирана граната од 75 мм од Првата светска војна била пронајдена вчера при ископ во дворно место на улицата Цветан Димов во Битола. Гранатата била...