19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » национален парк
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Фаница Николовска: СДСМ се грижи за заштита на природните богатства – Шар Планина стана национален парк

M T
Прес конференција на Фаница Николовска од СДСМ: СДСМ спроведува континуирани политики за заштитата на природата и специфичниот биодиверзитет, за зачувување на уникатните природни вредности. Во...