10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нападнат
СВЕТ

Зграпчен за вратот, претседателскиот кандидат Ерик Земур нападнат на митинг во Франција

M T
Претседателскиот кандидат на крајната десница, Ерик Земур, беше нападнат на неговиот прв предизборен митинг во Франција, пренесуваат француските медиуми. Додека 63-годишникот се движел низ толпата...