6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » надоместок
КоронавирусСвет

Австрија го блокира надоместокот за невработените лица кои одбиваат вакцинација

M T
Австриската служба за вработување одлучи да ги блокира надоместоците за невработеност за оние кои не сакаат да се вакцинираат. Од таму се на ставот дека...
МакедонијаБизнис

Заев: 1.100 стечајци ќе можат да добијат надоместок од 9.242 денари сè до нивно вработување или пензионирање

M T
Премиерот Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, на заедничка прес-конференција, го претставија новиот предлог на Законот за материјално обезбедување на...