17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » млада девојка
Македонија

Прегазена млада девојка на улица во Центар, со тешки повреди е пренесена во болница

M T
Синоќа на улицата „Димитрие Чуповски“ во Скопје, патничко возило со бугарски национални ознаки, управувано од М.П.(63) од Италија, со постојан престој во Скопје, удрилo во...