6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » медицинска сестра
КоронавирусСвет

Уапсена медицинска сестра во Италија, обвинета е дека лажирала вакцинација на повеќе од 45 лица

M T
Полицијата во Италија уапси медицинскa сестра техничар под обвинение дека фалсификувала вакцинација на најмалку 45 лица против коронавирусот за да можат да добијат здравствена пропусница....
Свет

Маж во Канада претепал медицинска сестра бидејќи ја вакцинирала неговата сопруга

M T
Полицијата бара маж во Канада кој наводно со тупаници удрил медицинска сестра неколку пати во лицето и ја соборил на земја откако неговата сопруга била...
CentarЗдравје

КОГА КРКОРЕЊЕТО НА ЦРЕВАТА Е ЗНАК НА БОЛЕСТ?! Медицинската сестра открива 3 алармантни сигнали

M T
Дали често ви кркорат цревата? Овој звук за некои е смешен, за некои непристоен и најчесто се појавува кога сме гладни. Медицинската сестра Кери Мадормо...
КоронавирусСвет

Медицинска сестра од БиХ наместо вакцина против коронавирус им ставала на луѓето вакцина против грип

M T
Медицинска сестра во Добој ставала грешни вакцини па на осум лица наместо вакцина против коронавирус им ставала вакцина против сезонски грип, но нивното здравје не...
КоронавирусCentarТОП ВЕСТИ

Потресна исповед на медицинска сестра која е на фронтот против корона: „Сите велат дека ние сме овци, а луѓето умираат“ (Видео)

CENTAR MKD
Градинки, хотели, продавници кои не продаваат производи кои се за основни потреби, како и студентски домови се затворени, со некои исклучоци, а јавниот превоз ќе...