11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мечинг фонд
Македонија

Промовиран Мечинг фонд од 2,5 милиони евра за поттикнување на претприемништвото кај Ромите

M T
Премиерот, Зоран Заев, денеска го промовираше Мечинг Фонд на Владата, на Министерството за труд и социјална политика, на Агенцијата за вработување и на Иницијативата за...