19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » литванија
Свет

Трите балтички земји воведуваат забрана за влез на Русите

M T
Летонија, Литванија и Естонија постигнаа начелен договор за ограничување на движењето на руските граѓани преку нивните граници со Русија и Белорусија, изјави естонскиот министер за...
Свет

Литванија цел на хакерски напади, погодени државни институции

M T
Државните институции во Литванија се погодени од хакерски напади од озлогласената руска група „Килнет“, јавуваат светските агенции. Хакерите по падот на сајтовите на институциите на...
Свет

Реакција од Балтикот на руската закана од нуклеарно оружје: Тоа е глупост

M T
Премиерката на Литванија Ингрида Шимоните ја коментираше последната закана од Дмитриј Медведев, кој рече дека веќе не може да се зборува за Балтикот без нуклеарно...