Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лихвар
Македонија

Кривична пријава за лихвар од липковско, за заем од 1.500 евра барал 90.000 евра

M T
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С.(52) од с.Опае, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“. Во текот на 2014...