11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » летечки автомобил
НаукаТехнологија

Летечки автомобили до 2024 година – позната е и цената

M T
Кинескиот производител на електрични возила Икспенг планира масовно производство на летечки автомобили чија цена нема да надмине 157.000 долари до 2024 година. Оваа кинеска стартап...