26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лажни истражители
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Лажни истражители барале 75.000 евра за да запрат постапка во обвинителството

M T
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против две лица, од кои едното е осомничено за измама, а другото за лажно претставување. „ Првиот осомничен, со...