11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кршење на права
Македонија

Радев: Нема да дозволиме кршење на правата на Бугарите во Северна Македонија

M T
Бугарија е најсилниот поддржувач на проширувањето на ЕУ, но не може да дозволи кршење на правата на граѓаните на Република Северна Македонија со бугарска самосвест,...