16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кривичен
МАКЕДОНИЈА

На Рашковски ќе му се суди за набавките на софтерот и за перење пари, Кривичниот суд го одобри обвинението

M T
Кривичниот суд во целост го одобри обвинението поднесено против Драги Рашковски и уште шест лица, поврзано со нелегална набавка на софтвер и перење пари. Во...
МАКЕДОНИЈА

Кривичен суд: Техничкиот факултет во Битола не прифаќа да го изврши супервештачењето за „Ласкарци“

M T
Од Техничкиот факултет во Битола, каде по наредба на судот за супервештачење беше испратен предметот поврзан со автобуската несреќа во с. Ласкарци, на 17.12.2021 година...