19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ковид криза
КоронавирусМакедонија

Најсовремени медицински апарати на располагање за ковид центрите

M T
Министерството за здравство информира дека во рамките на проектот за итно справување со кризата предизвикана од вирусот КОВИД-19 кој е финансиран од страна на заемот...
Бизнис

Вицепремиерот Битиќи на „Првиот економски форум“ во Скопје: Успешно се справивме со економските последици од КОВИД – 19 на што укажуваат и статистичките податоци кои укажуваат на брзо заздравување на економијата

M T
Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска во рамки на Првиот економски форум, во...