Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » калциум
CentarМозаикЗдравје

Не секој сака да пие млеко: Со помош на неколку вкусни оброци ќе го надополните калциумот како од шега

M T
Млекото и здравјето одат рака под рака и уживањето во неговиот вкус и здравствени придобивки е голема привилегија. Ги содржи речиси сите хранливи материи кои...
Бизнис

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...