6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јовески
Македонија

Јовески: Oбвинителите и судиите да работат непристрасно и професионално

M T
Предизвикот на обвинителите и судиите во битката за обезбедување на владеењето на правото и еднаков пристап до правдата е секојдневен. Во таа битка тие често...
UncategorizedМакедонија

Јовески: Видов туби на местото на несреќата, но не беа изгорени

M T
Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека на местото на автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија видел празни туби, но тие не биле изгорени....