16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јапонски цар
СПОРТ

Јапонскиот цар загрижен за Олимписките игри, можат да го прошират коронавирусот

M T
Јапонскиот цар Нарухито изрази загриженост за одржувањето на Олимписките игри затоа што се плаши дека тие можат да предизвикаат ширење на коронавирусот. Иако тој нема...