Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : јанев

Македонија

Јанев: Политиката и позицијата за Северна Македонија остануваат непроменети

M T
Политиката и позицијата на преодниот кабинет остануваат непроменети. Тоа беше потврдено и во Брисел, изјави за БНТ привремениот бугарски премиер, Стефан Јанев. Она што го...