35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : имунизација

Коронавирус Македонија Во тренд...

Почнува имунизацијата против Ковид-19 на деца

M T
Од денеска почнува имунизацијата против Ковид-19 на деца од 12 до 16 години кои се пријавиле на сајтот www.vakcinacija.mk. Според последните информации, пријавени се вкупно...
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Ненад Коциќ: Започна теренска вакцинација, сите граѓани да се вакцинираат, да го заштитиме јавното здравје

M T
Прес-конференција на Ненад Коциќ, пратеник на СДСМ: Процесот на масовна вакцинација тече непречено и без проблеми, со доволно обезбедени дози на вакцини. Од денеска секој...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

CENTAR ДОЗНАВА: Стигнува голема количина на вакцини “Sputnik V”

CENTAR MKD
Денеска стигнуваат 20.000 од 40.000 дози од вакцината Sputnik V, дознава Centar.mk. Токму ова, но и други детали се очекуваат да бидат соопштени на најавениот...