5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » идентификација
Македонија

Идентификацијата на жртвите од автобуската несреќа ќе трае седум дена

M T
Процесот на идентификацијата на жртвите од автобуската несреќа, врз основа на ДНК-материјали, ќе трае седум дена. Ова го истакна министерот за надворешни работи, Бујар Османи,...