26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » грант
БизнисВо тренд...

ЈП Водовод и канализација – Скопје и Европската банка за обнова и развој потпишаа договор за грант од 1 милион евра

M T
Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Душко Весковски и директорот на канцеларијата на ЕБОР во Скопје, Анди Аранитаси го потпишаа договорот за...
Македонија

Бачовски: На располагање нови средства за поддршка и развој на рибарството и аквакултурата во земјава

M T
Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Никица Бачовски денеска го посети рибникот „ДООЕЛ Рила“ од селото Лаки, во близина на...