11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » гинисова книга
CentarБизнисМозаик

Ова е најскапиот помфрит во светот: Внесен и во Гинисовата книга на рекорди

M T
Солениот, крцкав помфрит е омилена закуска за милиони луѓе ширум светот од повеќе причини. Првата причина е секако фантастичниот вкус, како втора можеме да ја...