11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » генерален директор
Македонија

Средба со генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија

M T
Во рамките на #COP26, министерот Нуредини оствари средба и со Рафаел Мариано Гроси, генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија. На средбата разговараа за...