10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » финансиски удар
БИЗНИС

Кока-Кола доживеа финансиски удар од 195 милиони долари

M T
Светски познатата компанија Кока Кола изјавила дека забележале финансиски удар од 195 милиони долари, поради состојбата на рускиот пазар и повлекувањата. Филијалата на Кока-кола, очекува...