Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » евросонг
Свет

Украинката Алина Паш нема да пее на Евросонг по обвинувањата дека нелегално го посетила Крим

M T
Алина Паш пред неколку дена победи на украинскиот избор Видбир 2022. Требаше да ја претставува Украина на Евровизија со песната „Tini Zabutykh Predkiv“, но не...
МакедонијаКултура

Објавени песната и видеоспотот на македонските претставници од „Дајте музика“ за Јуниорскиот Евросонг: Green Forces ја преземаат контролата

M T
„Ова е единственото место кое го нарекуваме дом и мора да сфатиме дека постапуаме погрешно“ – можеби звучи како заклучок од неодамнешната конференција за климатски...