10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » европејци
МОЗАИК

Европејците ретко се капеле во средниот век – до пет пати годишно

M T
Ако се земе предвид дека во Римската империја постоеле јавни бањи, сосема е логично дека во средниот век се подразбирала лична хигиена. Сепак, добро знаеме...
БИЗНИССВЕТ

Речиси 30 проценти од Европејците не може да си дозволат одмор, сиромаштијата во пораст

M T
Речиси 28 проценти од Европејците не може да си дозволат една седмица одмор надвор од своето место на живеење, а тој број се искачува на...