29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : еколошки здруженија

Македонија

Македонски и албански еколошки здруженија бараат Охрид да биде ставен на Листата на светски наследства во опасност

M T
Еколошкото здружение на граѓани „Фронт 21/42“ поднесе писмо до Комитетот за светско наследство, поддржано од 18 македонски и 15 албански организации, со апел за впишување...