Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : државјани

Свет

САД имаат уште 300 свои државјани во Авганистан

M T
САД имаат капацитет да евакуираат уште 300 преостанати американски државјани во Авганистан, објави денеска администрацијата на претседателот Џо Бајден. Американскиот државен секретар Ентони Блинкен рече...