29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » деца со посебни потреби
Centar Македонија

Децата со посебни потреби ќе може да учат од школо, но под посебни протоколи

CENTAR MKD
На оваа своја седница Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести, која, по укажувањата на Министерството за образование и наука (МОН) за потешкотиите...