22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Ден на македонската револуционерна борба
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

23 Oктомври – Ден на македонската револуционерна борба

CENTAR MKD
Во Македонија денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, државен празник и неработен ден за сите граѓани. Празникот се празнува по...